Category: Vijesti Comments: Nema komentara

LjubicOmarskanajava980. Prnjavor: Ljubić – Omarska 1-2
Krecelj ‘22, ‘28 – Žižak B ‘60
Sudija: Malić (Banjaluka), gledalaca: 100
Ljubić: Stojčinović, Kovačević, Žižak B, Šarčević (Vasilić), Segić (Burdelj), Deket, Žižak A, Jovanić, Kovač (Kostrešević), Ćirković, Petrović
Omarska: Jokić 7, Romanić Darko 7 (Višić -), Nišević Nemanja 7,5, Zdjelar 7, Romanić Bojan 7, Nišević Dejan 7, Panić 7 (Hrvaćanin -), Krecelj 8, Grahovac 7, Anđić 7,5, Jaćimović 7  (Ritan -). Trener: Milenko Vuleta.

PRNJAVOR – Sjajna jesen Omarske. Ostvarili smo i  drugu  pobjedu u gostima. Uspjeli smo savladati Ljubić u Prnjavoru sa 2-1 i napraviti napredak na tabeli. Nakon ovog kola smo četvrtoplasirani. U utakmicu smo od početka ušli ofanzivno i stavili do znanja da smo došli da se nadigravamo, a ne da se branimo. Utakmica je bila ravnopravna, a Omarska je povela golom Krecelja u 22 minutu. Krecelj je iskosa sa pet metara topovski zakucao loptu pod prečku. Isti igrač je šest minuta kasnije povisio na 2-0. Nakon kornera, Nišević Dejan je šutirao glavom, golman Stojčinović brani njegov šut, ali se lopta odbija do Krecelja koji je posprema u mrežu. Prvo poluvrijeme je završeno vođstvom Omarske 2-0.

U drugom poluvremenu je bilo mirno sve do 60.minute kada je Ljubić golom glavom (Žižak Boris), smanjio na 2-1 i od tog momenta živnuo i pokušao doći do izjadnačenja. Nakon toga su domaćini promašili dvije izgledne šanse, a Krecelj je u 80 minutu imao priliku da definitivno odluči meč, ali je pogodio stativu. Ipak, izdržali smo pritisak domaćina do kraja i zabilježili veoma vrijednu pobjedu za plasman u sam vrh tabele.

Sledeće nedjelje u Omarsku dolazi Župa, a Ljubić gostuje u Donjoj Slatini.