Ljubić – Omarska 3:2

Category: Vijesti

17-stadionprnjavor1038. Prnjavor: Ljubić – Omarska 3:2

0:1 Panić u 14’, 1:1 Žižak A. u 33’, 1:2 Panić u 36’, 2:2 Prodanović u 50’, 3:2 Subić u 76’.

Sudija: Tripunović Zoran (Doboj). Gledalaca: 100.

Žuti kartoni: Vrhovac, Subić, Trivičević (Ljubić) Grahovac, Romanić B, Nišević D, Gavranović (Omarska)

Ljubić: Trivičević 7, Adamović 7, Prodanović 8(Malešević -), Vrhovac 7, Žižak B 7, Kovačević 7, Segić 7, Todorić 7, Žižak A 7,5, Mušinović 7, Subić 7,5. Trener: Segić Milorad.

Omarska: Jokić 7,5, Anđić 7, Nišević D 7, Romanić Bojan 6 (Gavranović -), Nišević N 7, Grahovac 6,5 (Vujković 6), Zdjelar 6,5, Romanić Dejan 6, Romanić Darko 6,5, Panić 7, Rosić Branko 6,5 (Pađan -). Trener: Vuleta Milenko.

PRNJAVOR – Omarska je imala priliku da se pobjedom u Prnjavoru u potpunosti približi vodećim ekipama, ali je Ljubić nakon preokreta pobjedio 3:2 i tako Omarsku udaljio od mogućnosti da jesenji dio prvenstva završi na samom vrhu.

Počelo je dobro za Omarsku. U 18. minutu Panić je pogodio mrežu Ljubića lijepim šutem sa 18. metara. Iz tog perioda treba izdvojiti dobru priliku za Grahovca, koji je slabo šutirao iz povoljne situacije, te spornu situaciju kada je u šesnaestercu domaćih pao Anđić, ali je sudija samo odmahnuo rukom. Domaćin je izjednačio u 37. minutu nakon jedne lijepe solo akcije koji je predriblao nekoliko igrača Omarska i savladao Jokića. Međutim, samo četiri minute kasnije Panić je uzvratio istom mjerom. Fino ga je proigrao Dejan Romanić, loptom u prostor, Panić je potom u svom maniru napravio pravi slalom kroz odbranu Ljubića i po drugi put savladao golmana. Domaći su tada protestvovali smatrajući da je Panić bio u ofsajdu, ali gol je priznat i na odmor se otišlo sa vođstvom Omarske 2:1.

Na samo startu drugog poluvremena iskusni Prodanović je uspio iskoristiti jedan ”otpadak” u šesnaestercu gostiju i izjednačiti na 2:2. Taj gol je dosta uzdrmao igru Omarske, tako da do kraja utakmice Omarska nije uspjevala uspostaviti svoju igru. Omarska je stvorila samo jednu šansu koju nije iskoristio mladi Branko Rosić.  Sa druge strane Ljubić je pokušavao doći do sva tri boda i u tome je uspio u samom finišu utakmice. Prije toga su imali nekoliko dobrih prilika, dva puta su bili sami pred golmanom Jokićem, ali nisu uspjeli postići gol. U 80. minutu nakon jednog prekida, lopta je ubačena u šesnaesterac Omarske, stvorila se gužva u kojoj se najbolje snašao Subić i punom nogom zakucao loptu u mrežu Omarske za pobjedu domaćih.

Vjerovatno je na igru Omarske uticalo i sinoćnje veselje povodom svadbe Hrvaćanin Mirka, koji je stao na ”ludi kamen”. Mirku želimo mnogo sreće u braku, a pobjeda i poraza  je bilo, a  biće ih i ubuduće. U sledećem kolu Omarska dočekuje Laktaše, a Ljubić gostuje u Donjoj Slatini.