Omarska – Ljubić 4-1

Category: Vijesti

14 - OmarskaLjubic6_resize_resizeOmarska – Ljubić 4-1
17’ Krecelj – 1:0, 37’ Žižak 1:1, 45’ Jaćimović-2:1, 67’ Romanić Dejan – 3:1 (penal), 94’ Jaćimović – 4:1
Sudija: Kovačević Miloš (Prijedor). Gledalaca:200
Žuti kartoni: Panić (Omarska), Blagojević, Mujkić, Kvakić, Vukajlović (Ljubić)
Crveni karton: Krecelj (Omarska) u 38. minutu zbog prigovora
Omarska: Begović 7,5, Romanić Darko 7(Zdjelar 7), Nišević Nemanja 6,5, Romanić Bojan 6,5, Nišević Dejan 6,5, Romanić Dejan 7,5, Panić  7 (Hrvaćanin -), Krecelj 6,5, Grahovac 7 (Rosić Branko -), Anđić 7, Jaćimović 8. Trener: Milenko Vuleta.
Ljubić: Vukajlović 6, Prodanović 6, Mujkić 5,5, Deket 6, Žižak Aleksandar 7, Ćirković  6,5 (Kvakić 5,5), Blagojević 5,5 (Žižak Boris -), Kovačević 6, Adamović 6, Ančić 7, Subić 5,5 (Todorović – ) trener: Goran Kostrešević.

OMARSKA – Omarska i Ljubić su odigrali jednu rasterećenu i obostranu otvorenu utakmicu sa dosta golova. Ljubić je jedina ekipa koja je ovog proljeća došla u Omarsku da se nadigrava, pa su gledaoci mogli uživati u utakmici sa mnogo prilika  i golova. Od samog početka Omarska je stvarala mnogo više šansi, a povela je u sedamnaestom minutu. Krecelj je primio lopti na petercu okrenut leđima prema golu, lijepo se okrenuo i plasirao loptu  u gol gostiju. Nakon toga , Omarska je nastavila sa napadima. U 30. minutu Panić glavom pogađa prečku, a u 32. minutu Krecelj takođe pogađa prečku, ali nogom sa desetak metara. Treba istaći da je sudija Kovačević u 30. minutu morao pokazati na penal jer je jedan odbrambeni igrač Ljubića rukom skinuo lopti ispred Jaćimovića.  U 36. minutu najljepša akcija Omarske, Grahovac je izašao sam pred golmana ali je oklijevao te je njegov šut izblokiran.

15 - OmarskaLjubic41Za promašaje smo kažnjeni u 37. minutu. Žižak se prošeta kroz kompletnu odbranu Omarske i pogodio za izjednačenje. u 38. minutu sudija Kovačević nije dosudio jedan prekršaj nad Darkom Romanićem, Krecelj je burno reagovao, i zaradio crveni karton. Stekao se utisak da je Kovačević jedva dočekao da isključi Krecelja, smatram prestrogo, posebno jer je prekršaj nad Romanićem bio veoma oštar, te je Darko završio u bolnici zbog povrede zgloba, i stavljen mu je gips, tako da je za njega sezona završena. Umjesto njega ušao je Zdjelar, koji je u prvom kontaktu sa loptom sjajno izveo slobodnjak, nabacivši loptu u srce šesnaesterca gdje je najviši bio Jaćimović i donio Omarskoj prednost na poluvremenu od 2:1.

U drugom poluvremenu očekivali su se napadi Ljubića, međutim Omarska je i u drugom poluvremenu bila daleko bolja i stvorila mnogo više šansi. Panić je dva puta išao sam prema golu, Jaćimović jednom, Panić je u 63. minutu sjajno šutirao sa 20 metara, ali su svi ti napadi završili bez pogotka. U 67. minutu Grahovac je išao sam prema golu, štoper Ljubića Kvakić ga je povlačio za dres, a sudija Kovačević je pokazao na penal, ponovo možda prestrogo. Stekao se utisak da je to kompenzacija za isključenje Krecelja. Siguran izvođač penala je bio Romanić Dejan i donio Omarskoj sigurnu prednost od 3:1.

Ljubić je do kraja zaprijetio iz nekoliko kornera, ali je Begović bravoruzno odbranio najbolju priliku za Ljubić i spriječio neizvjesnu završnicu. Na kraju je tačku na i stavio Jaćimović golom u poslednjim sekundama susreta za zasluženih 4:1. Omarska je tako ostala četvrtoplasirana a sledećeg vikenda gostuje kod Župe u Milosavcima.