Category: Vijesti Comments: Nema komentara

MladostKVlogo272. Kotor Varoš: Mladost – Omarska 2-2
Serdar ‘80. Đekanović ‘84(pen) – Miljević `18, Krecelj `87
Mladost: Tatar 7, Žarić 6, Serdar 7, Vučenović 7, Nenadić 6, Jurić 7, S. Đekanović 7, G. Malijević  7, B. Malijević 6 (Drljača 6), Tabaković 6 (V. Đekanović 6), Petrušić 6 (D. Đekanović 7)Omarska: Jokić 6,  Romanić Zola 6, Vidović 7, Nišević 7,  Romanić Sijena 6, Hrvaćanin 7 (Obradović 5), Miljević 8 (Janjić B 5), Radivojac 6,  Macura 6  (Rosić G Goran 6) Krecelj 7, Šiljegović 5. Trener: Anđić Nenad.

KOTOR VAROŠ – Fudbaleri Omarske su definitivno dokazali da prošlonedjeljna pobjeda nad Župom nije bila slučajna te su na gostovanju kod ekipe Mladosti u Kotor Varošu odigrali neriješeno 2-2. Vijest i ne bi bila spektakularna da to nije prvi pravi gostujući drugoligaški bod od novembra 1988.godine, a da bude još zanimljivije i taj bod smo osvojili u Kotor Varošu. Nadamo se samo da se ovakav period nikada više neće ponoviti. Istine radi, jesmo mi osvojili pokoji bod i posle 1998, ali u namještenim ili  nebitnim utakmicama. Što se tiče same utakmice nama je na kraju ostao žal za sva tri boda, ali i ogorčenje na suca. Počelo je pimplavo, a mi smo poveli u 18.minutu. Miljević je nabacio loptu pred gol na nju je natrčao domaći igrač Vučenović i zabio fantastičan autogol. Do kraja poluvremena igralo se dosta lagano, a glupost na granici bezobrazluka je u 31.minutu napravio Šiljegović jer je zbog prigovora i igranja rukom zasluženo dobio crveni karton i ostavio ekipu na cjedilu. Sa igračem više igrači Mladosti su nas pošteno napali i stisli u drugom poluvremenu, ali sve do 80.minuta smo se uspješno branili. Ipak u 80.minutu sjajno je šutem na prvu stativu izjednačio Serdar, a potom je na scenu stupio sudija i u 84.minutu svira za domaćina smješan penal. Golman Jokić je bio blizu lopte, ali nije uspio odbraniti penal i domaći su poveli pet minuta prije kraja utakmice. Bili smo u očaju ali smo ipak smogli snage da sa desetoricom igrača napadnemo domaćina i hrabrost se isplatila tri minuta prije kraja utakmice. Domaći golman je ispustio jednu loptu, ona se odbila do Krecelja koji je zakucava u mrežu za izjednačenje. Sudija je potom dobro produžio utakmicu, ali smo u tom dijelu mi imali sjajnu šansu. Krecelj je prošao dvojicu i bio sam pred golmanom ali je poslednji pas dao predug tako da je golman prije stigao do lopte. Igrači su proslavili bod, ali je slavlje malo pokvario Šiljegović koji se poslije utakmice objašnjavao sa sucem, a u tom objašnjavanju ga je i pljunuo, tako da se očekuje debela kazna.