
Foto: Drakulić Aleksandar http://www.prijedordanas.com/
Hambarine: Brdo – Omarska 1:1
0:1 Jaćimović ‘9, 1:1 Leljak ‘24
Sudija: Nemanja Davidović (Prijedor)
OFK BRDO: Vidović, Mešić, Harambašić, Kartupović, Puškar, H.Kaltak, Merdanović, Brkić, Ibričić, Kukavica, Ljeljak Još su igrali: Duraković, Subašić, Sarhatlić, Muhić, Horić. Trener: Amir Kaltak
Omarska: Inđić, Nišević, Malešević, Romanić B, Anđić, Zdjelar, Grahovac, Romanić Da, Panić, Jaćimović, Hrvaćanin. Ušli kasnije: Begović, Protić, Višić, Rosić Branko, Rosić Đorđe, Pađan, Zgonjanin, Vujković. Trener: Vuleta Milenko
Omarska je četvrti prijateljski susret odigrala protiv ekipe OFK Brdo, člana regionalne lige zapad. Pripreme se nalaze u završnoj fazi, tako da je trener Vuleta danas imao priliku da vidi trenutno stanje ekipe, posebno u pogledu određenih taktičkih mogućnosti i tzv. igre sa loptom. Očigledno je da lopta još uvijek ne sluša u potpunosti većinu igrača, ali do prve utakmice ostalo je još 15 dana, tako da ima vremena da se i ti nedostatci otklone.
Susret je odigran u Hambarinama, po teškom terenu, ali zadovoljavajućem za ovo doba godine. Brdo se predstavilo u lijepom svijetlu. Utakmica je bila tvrda, bez mnogo prilika. Omarska je povela golom Jaćimovića u 9. minutu. Ognjen se najbolje snašao u šesnaestercu domaćina i savladao golmana Vidovića. Brdo je izjednačilo 15 minuta kasnije. Golman Inđić je odbranio dobar šut napadača domaćih, ali se lopta odbila do Ljeljaka koji ju je pospremio u mrežu. Do kraja poluvremena zabilježili smo još po jednu priliku na obe strane, ali su golmani bili uspješniji.
U drugom poluvremenu oba trenera su izvršili dosta izmjena, posebno Omarska kod koje je u igru ušlo osam novih igrača. Igralo se dosta rastrzanije, ali bilo je i više šansi. Ipak, napadači nisu bili najprecizniji pa je susret završen neriješeno 1-1. Treba izdvojiti šansu Vujkovića, slobodnajke Maleševića i Zdjelara, te odličan šut sa ivice šesnaesterca za Omarsku, te šanse Sarahatlića i makazice Brkića za Omarsku.
Do kraja priprema ostala je još jedna utakmica. Sledeće subote Omarska igra generalku protiv banjalučkog Željezničara. Susret se igra u Banjaluci, na stadionu Želje sa početkom u 14:00 časova. Igraće se na terenu sa plastičnom travom.










Category: 